אהבה משכבר הימים

מהי אהבתי משכבר הימים ?!

נגרות או יותר נכון: תכנון נגרות – זו אהבתי משכבר הימים. אולי העובדה שמשרתי הראשונה כמעצבת פנים הייתה תכנון פרטי נגרות באולם תצוגה מקסים של נגריה מיוחדת, עם אנשים טובים ומוכשרים, קרוב למקום שבו מתרחש הפלא, ליד ריח העץ וחדר הצבע – היא שהשאירה בי "סימן". שם נשתל הזרע שנבט וגדל לאהבה הזו. היום זו כבר עובדה: אני אוהבת לתכנן פרטי נגרות לבתים שאני מעצבת.

פרטי נגרות הם החותם האישי של בני הבית

גם אם תכננתי עשרות ארונות אמבטיה, בגדים, נעליים או מעילים (למשל), וגם אם הם כולם קודם כל פונקציונליים מבחינת טווח מידות רצוי וניצול אופטימלי של חלל האחסון, עדיין: בחירות משותפות בנוגע למיקום הנבחר, העיצוב הכללי והירידה לפרטי-פרטים, לעולם יהפכו כל ארון שכזה לאישי. ובכלל, ארון במהותו הוא אישי, נכון ?!

3

כל חלל צריך אחסון

מעבר לעניין החותמת – כל חלל צריך אחסון. בין אם הוא מעוצב בסגנון מינימליסטי ובין אם הוא חלל עשיר בפרטים. גם אם הוא מעוצב בשיק אורבני וגם אם בסגנון פרובנס. בין אם האדם שחי בבית אוהב לאחסן חשוף / פתוח / מוצג לראווה, ובין אם הוא מעדיף סגור / מאופק / נסתר ומוסתר. כל פרט נגרות הוא פונקציה באריזה מופלאה, כי הוא נולד מתוך צורך מוגדר והתפתח למוצר בעל מראה אהוב.

החלק שלי בתהליך הייצור

אני זוכה ללוות את הלידה הזו משלב הרעיון שמועבר במילים, דרך התכנון שהופך צורך לשרטוט מפורט ועד לפלא של המוצר המוגמר. על עבודת הכפיים המופלאה – אחראי נגר מוכשר ואני נהנית מחוויית ה- wow: איך זה צמח מהדף, קרם עור וגידים וקיבל חיים.

כוחם של פרטי נגרות

פרטי נגרות יכולים להאיר חלל, להעשיר חלל, לעשות חלל. נכון, לרוב הם יעלו יותר ממוצר מדף מוכן וייתכן ובתוך עוגת התקציב של בניית בית או שיפוץ או הלבשה של חלל – יהיה נכון לבחור היכן להשקיע במיוחד או עבור מה להתאמץ, אבל בחירה נכונה תהיה שווה הכל ותוכיח עצמה בכל יום מחדש: כשנאהב לשהות באותו חלל, כשיהיה לנו נוח ויעיל להשתמש באותו פרט נגרות, כשנתפעם מעת לעת כמה טוב הוא מסתיר את הבלגן, או כשנגלה עד כמה מצליח ״לכפות״ עלינו סדר בזכות אופציות המיון והארגון שבו, אבל הכי: כשיהיה לנו כיף לראות שוב ושוב כמה הוא תורם לתצוגת האוסף האהוב עלינו.

אין כמו מראה עיניים

של פרטי נגרות על כל סוגיהם וסגולותיהם. אז אני אשתוק עכשיו ואתן לתמונות לדבר.
צילום: הגר דופלט

עוד על פתרונות אחסון – ניתן לקרוא: נעליים – אי אפשר בלעדיהן אבל קשה איתן על ספרים, ספריות ועלינו ביניהם.