נכנסת הביתה

כשנכנסים הביתה

חשבתי ביני לבין עצמי, על הפעולה הזו כש-״נכנסים הביתה״… פותחים את הדלת, צועדים מן החוץ אל הפנים, מהעולם הגדול ששם, לחלל האינטימי שכאן, מהקור שבחוץ אל החום שבפנים, או לחילופין: מהלחות הכבדה אל הצינון הנעים, בטמפרטורה שנעימה לנו, במידה שאנחנו אוהבים.

ומה עושים אז ?!

ואז לוקחים נשימה עמוקה של בית ומתחילים לקלף שכבות: תיק, נעליים, מעיל, כובעים רשמיים של תפקידנו בחוץ, מסכות, מגננות. עם כל שכבה שיורדת נותרים חשופים יותר, נינוחים יותר במרחב הפרטי הביתי המחבק שלנו. זה קורה כל יום. לכל אחד. לפעמים אנחנו שמים לב, מודעים, מוקירים. לפעמים זה בדרך אגב, תוך כדי תנועה ואנחנו אפילו לא עוצרים.

גם עיצוב הבית הוא תהליך של כניסה הביתה

חשבתי לעצמי, על זה שממש כמו שמדי יום ״נכנסים הביתה״ – גם תהליך עיצוב הבית הוא כניסה הביתה. קילוף שכבות. חשיפת הגרעין הפנימי, אישי ומשפחתי. תהליך שמעלה אל המודע הרגלים, מאפיינים, התנהגויות. מי עושה מה ואיך, מי מסתדר עם זה, עבור מי זה פחות הולך ?! התהליך הזה מאיר זרקור: למה התרגלתי בכורח השגרה ועם מה אני חיה בשלום לגמרי מבחירה. על מה אני מוכנה לוותר, איפה מצליחה לשחרר ובמה נאחזת עד כלות (ולמה ?!). כשנכנסים הביתה אפשר לזהות טריטוריות מוגדרות: שלי / שלו / שלה / שלהם והאם זה בא בטוב ?! או שיש כאן הזדמנות לשנות ?!  זה מציף שאלות: איזו אווירה אני רוצה שביתי שלי ישדר (קודם כל עבורי, אולי גם עבור מישהו אחר) ? מה אני רוצה להרגיש כשאני נכנסת הביתה  ?

תשובות לכל השאלות

האם אני יודעת את כל התשובות ?! ואולי זה הזמן לקחת רגע לעצמי / לעצמינו כדי לענות. עיצוב הבית – מעבר להיותו אבן דרך בחיי אדם ומשפחה, סימן להתחלה חדשה – הוא גם הזדמנות להסתכל לעומקן של פעולות היומיום. להיכנס הביתה...

על עוד מחשבות שמעורבות בתהליך עיצוב פנים – ניתן לקרוא: לעצב בקטן – לעשות שינוי גדול / עיצוב פנים שמרגיש בבית / מאחורי הקלעים / בית חלומותיי.