בית חלומותיי

חדר עבודה

הקשר בין בתים וחלומות

בואו נדבר רגע על הקשר הזה בין בתים וחלומות. אני מוצאת את עצמי כותבת את 2 המילים האלו כצמד הרבה פעמים ועוד יותר פעמים – חושבת אותן יחד. כשהיינו ילדים בגן ציירנו בית עם גג אדום וארובה, עם וילון מוסט בחלון ודלת גדולה ועם עץ ירוק וגבוה בחצר הצמודה. אולי זה היה בית ילדותינו כפי שתפסנו אותו אז בעינינו, בנפשינו, אולי זה היה בית חלומותינו שהיה בנו החופש לדמיין ואולי שילוב של השניים ?!

הבית מהחלומות

יש להניח שהבית ההוא, או לפחות משהו ממנו – מהחלום המצויר, נשאר. הוא גדל יחד איתנו, קיבל צבעים וגוונים אחרים, פרופורציה אחרת, רשימת דרישות קצת יותר ארוכה, התאמה לתבנית משפחתנו. אבל בבסיסו – הוא הבית מהציור, הבית מהחלום. בית החלומות. (ואם לא, אגב, אף פעם לא מאוחר לעשותו כזה).

כמה זמן חולמים בית ?!

ולמה אני עסוקה בעניין הזה של בית חלומותיי ?! כי ממש השבוע אני כל-כולי מרוכזת בדירה שחלמו במשך ה-מון זמן. וכשאני כותבת ה-מון אני בספק שאתם חושבים על… 12 שנים !!! אבל זה הזמן שחלמו אותה. ב- 3 השנים האחרונות התמזל מזלי לתכנן ולעצב אותה. בחודש האחרון, אחרי המתנה ארוכה ומשתלמת התכניות קורמות עור וגידים וקמות לחיים, מן הנייר למציאות.

ומה עכשיו ?!

עכשיו – אנחנו בישורת האחרונה, ובכל יום מגיעים עוד כמה רהיטים ומעניקים לחלומות צבע, טקסטורה, פונקציה – משמעות. והכל מתחבר יחד לתמונה שנראית מאוד דומה לזו שהייתה בראשי כבר בשלבים הראשונים של הדרך. האמת שזה כ"כ מרגש, שאני פשוט מסתובבת בין החדרים ומסתכלת. מתענגת.

מתי יהיה פה בית ?!

בעוד פחות משבוע הדירה המתהווה הזו תהפוך ל- בית, בית חלומותיהם. אני אשוב לצלם ולספר את סיפור הבית והחלומות השזורים בו. בינתיים – הצצה לחדר עבודה

לינק לשיר מתבקש: בית חלומותיי – מילים ולחן: נעמי שמר.

עוד קצת על הקשר בין אנשים ובתים – ניתן לקרוא כאן: על עיצוב פנים ומקצב החייםעיצוב פנים שמרגיש בביתימים כאלה / נכנסת הביתה / מחשבות על פרויקט שנגמר.